KONST / Litografier / Färglitografi 11811562
nr 1181 1562
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Motivet: 42x32, signerad, -60, motivet: 41x32, saknar glas
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 maj 2018
kl 18:53:58
7/5 18:27:01
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson